Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Program integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce w roku 2022 oraz 2023

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030 przyznał Gminie Bystrzyca Kłodzka w 2023 roku dotację na poniższe zadania:

 

  1. "Poprawa warunków integracyjnych i mieszkaniowych ludności romskiej w Bystrzycy Kłodzkiej – III etap"

Dotacja na remonty mieszkań romskich została przyznana w wysokości 90 000,00 zł, a całkowity koszt zadania z wkładem własnym gminy wyniósł 114 440,00 zł.

Po raz siedemnasty gmina ubiegała się o wsparcie finansowe, aby poprzez remonty mieszkań poprawić bystrzyckim Romom warunki lokalowe oraz higieniczno-sanitarne.

Realizatorem zadania był Zakład Usług Komunalnych w Bystrzycy Kłodzkiej Sp. z o.o.

Wyremontowano lokale przy ul. Siennej oraz Konopnickiej. 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030 przyznał Gminie Bystrzyca Kłodzka w 2022 roku dotację na poniższe zadania:

 

  1. "Poprawa warunków integracyjnych i mieszkaniowych ludności romskiej w Bystrzycy Kłodzkiej – II etap"

Dotacja na remonty mieszkań romskich została przyznana w wysokości 33.395,00 zł.

Po raz szesnasty gmina ubiegała się o wsparcie finansowe, aby poprzez remonty mieszkań poprawić bystrzyckim Romom warunki lokalowe oraz higieniczno-sanitarne.

Realizatorem zadania jest Zakład Usług Komunalnych w Bystrzycy Kłodzkiej Sp. z o.o.

Planowany jest remont jednego lokalu mieszkalnego przy ul. Siennej w Bystrzycy Kłodzkiej. 

  1. „Lepszy start 2022”

Z dotacji w wysokości 350,00 zł zostanie zakupiona wyprawka szkolna dla jednego ucznia pochodzenia romskiego uczęszczającego do I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej w roku szkolnym 2022/2023.