Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

„PROGRAM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW W POLSCE NA LATA 2021 – 2030”

 

ŚRODKI POZYSKANE PRZEZ GMINĘ BYSTRZYCA KŁODZKA W RAMACH

„PROGRAMU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ I OBYWATELSKIEJ ROMÓW W POLSCE NA LATA 2021 – 2030”

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Gminy Bystrzyca Kłodzka złożony w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 -2030”, przyznał dotację w wysokości 8 360,00 PLN na realizację zadania pn. „Wyjazd edukacyjno-integracyjny do ZOO we Wrocławiu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej”.

W ramach planowanej na czerwiec bieżącego roku wycieczki, 44 uczniów, w tym 24 uczniów pochodzenia romskiego, zwiedzi wrocławski Ogród Zoologiczny wraz z Afrykarium. Program wyjazdu przewiduje również ciepły posiłek dla uczestników oraz wyposażenie każdego ucznia w butelkę filtrującą wodę.

Całkowity koszt realizacji zadania to 9 835,32 PLN, z czego gmina pokryje 1 475,32 PLN.

 

 

Burmistrz

Bystrzycy Kłodzkiej

(-) Renata Surma